Koncerty na Górce Kortowskiej otworzy, w popowym rytmie, nasza rodzima piosenkarka, znana z 2 edycji The Voice of Poland, w którym dotarła do finału. Kariera artystki dopiero nabiera tempa, a mimo to otrzymała już nominację do nagrody MTV Europe Music Awards 2015 w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca. Utwory "Bądź duży" czy " Obiecuję Ci", w których zagrała gościnnie, podbiły listy przebojów.
Gorącą atmosferę w piątek na Górce Kortowskiej z pewnością zapewni widzom wyjątkowa formacja - Akcent. Pochodzący z Bielska Podlaskiego zespół disco polo składa się z Zenona Martyniuka (wokal) oraz Ryszarda Warota (klawisze). W swojej bogatej dyskografii zespół ma 16 albumów oraz liczne hity, podbijające polskie listy przebojów. Piosenka "Przez twe oczy zielone" na festiwalu w Ostródzie otrzymała główną nagrodę za klip wszechczasów. Na tej samej imprezie Akcent został okrzyknięty jako zespół dekady.
Rockowego kopa uczestnikom koncertów na Górce z pewnością doda zespół Hey. Zespół został założony w 1992r. w Szczecinie przez Piotra Banacha (gitara). Ich repertuar to szerokopojęty rock z nowatorskimi elementami muzyki elektronicznej. Pierwsza płyta Hey pt. "Fire" jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Dotychczas formacja nagrała 9 płyt studyjnych i 3 koncertowe. Wybitny wokal Katarzyny Nosowskiej z sentymentalnymi tekstami z pewnością zahipnotyzuje widzów na Olsztyńskich juwenialiach.
Atmosferę do czerwoności rozgrzeje jedna z najbardziej znanych legend rocka w Polsce. Zespół założony w 1981r. we Wrocławiu przez gitarzystę Jana Borysewicza i tekściarza oraz menedżera Andrzeja Mogielnickiego. Lady Pank wydali ponad 20 płyt, a takie przeboje jak "Mniej niż zero" czy "Krzyzysowa narzeczona" po dzień dzisiejszy łączą pokolenia. Rok 2016 jest jubileuszem 35-lecia istnienia Lady Pank. Z tej okazji na trasie koncertowej zespołu nie zabraknie najpiękniejszych ballad oraz rock'and'rollowych hitów.
Na kortowskiej scenie nie może zabraknąć hip-hopowego akcentu. Pochodzący z Rybnika Tomasz Iwanca, znany jako GrubSon, jest polskim raperem oraz producentem muzycznym. Na polskiej scenie muzycznej GrubSon wyróżnia się charakterstyczną barwą głosu, umiejętnością freestylowania oraz głębokim przekazem piosenek. Ma na koncie 5 albumów. Współpracował m.in z takimi artystami jak Abradab, East West Rockers czy DonGuralesko. Mieszanka muzyczna (rap, ruffneck, dancehall) wyczuwalna w jego stylu z pewnością pobudzi całą kortowską scenę.
Specjalnie na kortowską scenę prosto ze Szwajcarii przybędzie formacja DJ'a Remady oraz wokalistą zespołu Myron - Manu-L. Remady, czyli Marc Würgler, swą przygodę z muzyką jako DJ rozpoczął w 1998r. W zespole Player&Remady szwajcar w październiku wydał debiutancki album pt.: "No superstar". Formacja bardzo szybko zyskała popularność, zarówno w rodzimej Szwajcarii, jak i poza jej granicami. Single takie jak "Give me a sign" czy "The way we are" kilkakrotnie zdobywały szczyty list przebojów w Polsce i Europie. Koncert muzyki tanecznej w wykonaniu tej niezwykłej formacji na pewno poruszy serca (oraz nogi) gości na Górce.
Już w piątek scenę na Górce przejmie częsty gość Kortowiady - słynny w całej Polsce raper - Adam Ostrowski O.S.T.R. Pochodzący z Łodzi muzyk, kompozytor i producent z pewnością poruszy widzów swoim unikatowym freestyle'owym występem. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, dziś związany z wytwórnią Asphalt Records. W 10 wydanych albumach artysta porusza tematy polityki i problemów społecznych. Laureat nagrody muzycznej "Fryderyk", przyznawanej przez Akademię Fonograficzną. W 2011r. uplasował się na 4 miejscu 30 Najlepszych Polskich Raperów wg magazynu Machine. W bogatej twórczości współpracował m.in z takimi artystami jak SOFA, Hades, Tede, Pezet czy Slums Attack.
Imprezowiczom, muzycznej energii, do tańca z pewnością doda After Party - zespół disco polo, który zdobywa coraz większą popularność w Polsce i za granicą. Istniejąca od 2011r. formacja uplasowała się w czołówce polskiej muzyki tanecznej. Od tego czasu nagrali 6 teledysków oraz wydali płytę. Zespół zagrał ok. 700 koncertów a ich trasa obejmowała Europę oraz Stany Zjednoczone. After Party zajęli 1. miejsce na festiwalu w Kobylnicy, gdzie za utwór "Tylko ona jedyna" otrzymali statuetkę za hit lata 2013. Ponadto piosenki osiągają niebotyczne liczby wyświetleń na serwisie You Tube; piosenka "Bujaj się" ma ich już 18 milionów wyświetleń.
Właściwie Mateusz Górny – producent muzyczny, który swoją muzykę określa jako ETHNO ELEKTRO – połączenie electro, dnb i dubstepu z góralszczyzną. W 2011 wydał swoją debiutancką płytę pt. "Ethno Elektro", na której znalazło się 14 numerów, w tym najbardziej rozpoznawalny ,,Karczmareczka’’. Gooral występował m.in. na: Heineken Open’er Festival, Przystanek Woodstock, Coke Live Music Festival czy Orange Warsaw Festival. W 2013 r. wystąpił po raz drugi na Przystanku Woodstock, tym razem w towarzystwie Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, przyprawiając kilkuset tysięczny tłum ludzi o ciarki i ogromny zachwyt. Na naszej kortowiadowej scenie wystąpi wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Kortowo, więc liczymy na mega odbiór!
Początek zespołu datuje się na 2010 rok. Inicjatorem założenia grupy jest Robert Friedrich znany m.in jako wokalista zespołu Arka Noego czy Acid Drinkers. Debiutancki album zatytułowany ,,LUXTORPEDA’’ ukazał się 9 maja 2011 roku . O swojej twórczości mówią, że jest to połączenie brzmień garażowo-punkowo-rockowych. W swoich tekstach mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach czy nadziei. O zespole zrobiło się głośniej po występie podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i w Antyradiu.
Obecnie skład zespołu tworzą: Robert „Litza” Friedrich – gitara, śpiew, Przemysław „Hans” Frencel – śpiew, rap, Robert „Drężmak” Drężek – gitara, Krzysztof „Kmieta” Kmiecik – gitara basowa, Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak – perkusja.
Wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Zespół powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie. Swoją pierwszą płytę wydali w 1999 roku pt. „Golec uOrkiestra 1", która łączy w sobie elementy muzyki z gatunków górski folk, pop, rock’n’roll i jazzu. Najwięcej popularności przyniosły im takie hity jak m.in. ,,Lornetka’’, ,,UFO’’ czy ,,Crazy is my life’’. Obecnie zespół świętuje swoje 15-te urodziny. Z tej okazji wydał nowy, dwupłytowy album zatytułowany „The best of Golec uOrkiestra’’.
Skład zespołu tworzą : Łukasz Golec, Paweł Golec, Edyta Golec, Jarosław Zawada, Robert Szewczuga, Zbigniew Michałek "Baja", Łukasz Pilch, Piotr Kalicki, Mirosław Hady.
Założony w 2002 roku przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz Łukasza Kojrysa – obecnego menagera zespołu. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych zespołów w Polsce. Ich muzykę określa się jako rockowo – folkową, w swoich utworach czerpią inspirację również z kultury ukraińskiej, co ma swoje źródło w pochodzeniu niektórych członków zespołu. Rocznie grają około 100 koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą. Zwycięzcy pierwszej edycji telewizyjnego show ,,Must Be The Music’’, które wygrali dzięki znanemu już na cały świat ,,Radio Hello’. Stworzyli hymn Kortowiady, bez którego wykonania na żywo nikt sobie nie wyobraża olsztyńskich juwenaliów.
Skład zespołu niejednokrotnie ulegał zmianie, obecnie tworzą go: Piotr ,,Lolek’’ Sołoducha – wokal, akordeon, Mirosław ,,Mynio’’ Ortyński – basista, autor tekstów, Kuba ,,Czaplay’’ Czaplejewicz - puzonista, Łukasz ,,Długi’’ Przyborowski - trębacz, Jacek ,,Jaca’’ Grygorowicz - gitarzysta, Damian ,,Pinki’’ Pińkowski - saksofonista, Paweł ,,Bolek’’ Sołoducha – instrumenty perkusyjne, oraz Kornel Kondrak – perkusja.
Zrodzili się na Jam Session w warszawskich klubach. Ich najbardziej rozpoznawalnym atutem jest kreatywne show na scenie. Zawsze na koncertach występują w kolorowych kostiumach. ,,Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści" – jak piszą na swojej oficjalnej stronie. Występowali na takich scenach takich festiwali jak Coke Live Music Festival, Heineken Open’er Festival, Jarocin Festiwal czy Przystanek Woodstock.
Grupę tworzą : POŃ KOLNY aka Jarosław Jóźwik – piano, BONK aka Michał Chęć – gitara, wokal , MEGA MOTYL aka Piotr Koźbielski – perkusja, wokal, PAPRODZIAD aka Włodzimierz Dembowski – wokal, ZAJĄC COKICTOKLOC aka Bartek Królik – gitara basowa, klawisze, JEŻUS MARIAN aka Marek Piotrowski – klawisze.
Olsztyński zespół, intensywnie koncertujący od 2007 roku, powstały z inicjatywy Damiana Lange – frontmana, tekściarza i gitarzysty zespołu. Ich muzyka to przede wszystkim mocny rock z domieszką popu i elektroniki. Niebanalne i szczere teksty to ich znak rozpoznawczy. Zespół zagrał już kilkaset koncertów w całej Polsce. Na swoim koncie mają dotychczas dwie płyty, aktualnie trwają prace nad trzecią.
W skład formacji wchodzą cztery osoby :
Damian Lange – wokalista i gitarzysta, Paweł Łach – perkusja, Marcin Matyszewski – klawisze oraz Krystian Zemanowicz – gitara basowa jak i również menager zespołu.
Jest to polski zespół grający muzykę rozrywkową, który został założony w Morągu. Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych liter imion założycieli grupy. Ich pierwszym wielkim przebojem wśród fanów muzyki disco polo był utwór pt. "Dla Ciebie", pochodzący z debiutanckiego albumu zespołu o tym samym tytule wydanego pod koniec 1999 roku.
Exelent to zespół o oryginalnym stylu disco-dance. Damian - wokalista, kompozytor, autor tekstów. Filip - Tancerz, nawigator. Błażej - Tancerz, choreograf. Twórcy takich hitów jak "Najpiękniejsza" czy "Tak kochać".
Gesek to nazwa zespołu, który czynnie koncertuje w całym kraju, wykonując autorskie numery gatunku disco polo i dance. Zespół mimo młodego stażu osiągnął duże wyniki popularności. Przeboje zespołu to takie utwory jak: "Na koncercie w dyskotece", "Nago, Nago...", czy "Dziewczyna w bikini". Zespół GESEK doskonale sprawdza się na dużych scenach, festynach oraz w clubach i dyskotekach. Imprezowe klimaty sprawiają, że wykonywana muzyka jest łatwa, przyjemna w odbiorze i wpadająca w ucho.
Jest to polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance. Pochodzi z Opalewa, w województwie lubuskim. Karierę muzyczną zaczynał pod własnym imieniem i nazwiskiem jako wokalista zespołu muzycznego Arena, który wykonywał muzykę rockową. Najbardziej znane utwory Czadomana to: "Ruda Tańczy jak Szalona" oraz "Chodź na kolana", które osiągnęły kilkadziesiąt milionów odtworzeń w serwisie internetowym YouTube.
Zespół MIG pochodzi z miejscowości Pruszkowo k. Płońska. Formację tworzy czwórka rodzeństwa: Dorota , Marek , Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy. Za oficjalną datę powstania zakłada się rok 2000 , kiedy to zespół rozpoczął pracę nad materiałem wydawniczym. Ich pierwszy utwór „Co ty mi dasz” osiągnął ogromną popularność i jednocześnie stał się jednym z największych hitów disco polo i dance.
Młody i uzdolniony DJ z Węgorzewa. Swoją przygodę z muzyką klubową rozpoczął w 2008 r, gdy po raz pierwszy miał okazję bawić się na evencie MDT - Agency - enTrance w Bydgoszczy. To właśnie ten moment można nazwać początkiem wielkiej pasji do muzyki klubowej. Począwszy od muzyki Trance, poprzez różne jego odmiany, Mattski kształtował swój ulubiony styl. Obecnie preferuje Progressive/Electro House, który przez 2,5 roku prezentował jako rezydent mazurskiego klubu Dolce Vita. Obecnie najczęściej można usłyszeć go w Warszawskich klubach.
Solic to polski DJ urodzony w 1989 roku w Koninie. W jego muzyce najczęściej przejawia się Techno, House, Disco oraz rytmy z lat '70, '80 i '90. Muzyką interesuje się od zawsze. Już w młodości chciał zostać Dee Jay'em. Swoje umiejętności rozwijał podczas szkolnych dyskotek lub małych plenerowych imprez, dzięki temu szybciej mógł rozpocząć karierę profesjonalnego Dee Jay'a.
Czyli inaczej Radosław Prokopiuk.
Pochodzi z Płocka. DJ Omen gra od 19 lat. Pierwszą imprezę w życiu nagłośnił w Wielkanoc 1994 roku. Występował w całej Europie i zdobył wiele tytułów, m.in jako III wicemistrz Europy. Płocczanin nawiązał wiele współpracy, a wraz z formacją D-Bomb w 2001 roku stworzył swoją pierwszą produkcję.
Były rezydent klubu Arena w Izbicy Kujawskiej, laureat wielu konkursów DJ-skich. Znany słuchaczom radia ClubSound jako prezenter audycji “Face to Face with Music”. W swojej 20 letniej karierze kilkakrotnie pojawiał się na imprezach agencji MDT: Independance, Welcome To…, enTrance czy Sunrise Festival, a w przypadku tej ostatniej piastuje urząd rezydenta trzeciej sceny.
DJ V_Valdi to polski rezydent urodzony w 1970 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Pod tym pseudonimem artystycznym kryje się nie kto inny jak Waldemar Wojtczak. Obecnie mieszka w rodzinnym mieście. Jego preferowanymi gatunkiem muzycznym jest House oraz wszystko co z nim jest związane. Miał również zaszczyt współpracować z takimi artystami jak: Armand Van Helden, Tom Novy , Roger Sanchez, Antonie Clamaran, Chris Lake, Green Velvet, Steve Angello, Sebastien Leger, Robbie Rivera, Hardy Hard, Westbam, Axwell, Booka Shade, The Disco Boys, Azzido Da Bass, DeadMau5, Raul Rincon i wielu innych.
Ten młody 20 letni DJ pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego. Jego przygoda z muzyką zaczęła się, gdy miał 14 lat od słuchania techno, przez różne gatunki, aż po trance, któremu to pozostał najbardziej wierny. To właśnie ten nurt muzyczny oraz fascynacja artystami jak Armin van Buuren czy Matt Darey skusiła go do rozpoczęcia kariery jako DJ. Przez młodzieńcze lata całkowicie poświęcił się dźwiękom, pogłębiając wiedzę, zarówno muzyczną jak i techniczną. Praktyka, sumienność i samozaparcie połączone z długimi godzinami przy komputerze, długie godziny ćwiczeń i nauki - to wszytsko zaowocowało nieprzeciętnymi umiejętnościami.
TAITO to pseudonim Kamila Staniszewskiego, polskiego DJa i producenta. Sławę przyniosły mu pompujące jak i melodyjne remixy, które gra większość polskich klubów i wielu zagranicznych DJów. Jego słynne powiedzenie to 'kto nie pompuje, ten nie żyje'. Kamil swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 15 lat, kiedy zaczynał samplować stare nagrania, łączyć je ze sobą i poznawać tajniki robienia muzyki. Później Taito postanowił zaistnieć w świecie clubbingu. Miał prostą metodę: dużo pracy, trochę oryginalnych beatów i coś nowego - to zagwarantowało mu sukces.
Projekt Kai + Zen Powstał na potrzeby szerszego rynku muzycznego. Pomysłodawcami i zarazem twórcami są Marius i eN. Kaizen, którzy bazują na różnego rodzaju nowoczesnej muzyce basowej, regularnie serwując najnowsze perełki. Połączenie tych dwóch osobowości tworzy wyjątkowy klimat i każdy w nim znajdzie coś dla siebie.
Twórca i wykonawca muzyki americana. Pochodzi z pięknego mazurskiego miasteczka - Węgorzewa będącego północną bramą mazur. Słynie głównie ze skomponowania nieoficjalnego hymnu Pikniku Country w Mrągowie - "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa". Wykonuje również szeroko pojęty folk. Honorowy Obywatel Mrągowa.
Zespół pochodzący z Olsztyna wykonujący - jak sam to określa - "folk z piekła rodem". Łączą ze sobą dźwięki gitar elektrycznych i perkusji z brzmieniem instrumentów typowych dla folku, takich jak sopiłka i akordeon. Połączenie tych brzmień gwarantuje niepohamowany wulkan energii. Grupa powstała w 2005 roku, zainspirowana klimatem i urokiem muzyki ukraińskiej. Nazwę zawdzięcza Tuhaj-bejowi, którego burzliwe losy odzwierciedlają charakter granej przez nich muzyki.
Jest to zespół, w którym grają absolwenci i wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jak sami o sobie piszą: "Jesteśmy olsztyńskim zespołem, zafascynowanym pięknem rejonu Wielkich Jezior Mazurskich oraz turystyczną piosenką wakacyjną". Na scenie zadebiutowali wiosną 1998 roku. Wykonują szanty szuwarowo-bagienne i piosenki żeglarskie. W swoim repertuarze - oprócz utworów autorskich (ponad 25 kompozycji) - mają piosenki K. Klenczona i S. Krajewskiego, a także znane i lubiane szanty "masowego rażenia".
Finaliści ostatniej edycji Must Be The Music! O tym zespole można powiedzieć jedno - w łączeniu rodzimych folkowych tradycji z inspiracjami, rodem z półwyspu bałkańskiego, nie mają sobie równych! Erupcja wulkanu pozytywnej energii gwarantowana!
Grupa została utworzona w 1977 r. w Gdańsku, jako zespół country, przez studentów gdańskiej AWF. Zadebiutował na Festiwalu Piosenki Turystycznej Bazuna w Gdańsku w 1977 r. W latach 1978–1979 uczestniczył w Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie, w 1981 r. w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki w Toruniu, gdzie został finalistą, w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w 1985 r. w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Zdobywał przy tym liczne wyróżnienia i nagrody. Grają szeroko pojętą muzykę Country i Folk.
Czy komuś trzeba przedstawiać tą legendę szantową? Zespół został założony w 1986 roku w Kieleńskiej Hucie z inicjatywy Jana Wydry. Jego nazwa wywodzi się od Elitarnego Klubu Turystycznego, mającego swoją siedzibę w Gdyni. Karierę rozpoczynali śpiewając piosenki turystyczne (wyróżnienie na festiwalu "Włóczęga" w Zielonej Górze w 1986 roku), by z czasem ewoluować do roli jednego z najpopularniejszych w Polsce zespołów wykonujących piosenkę żeglarską.
Wokalistka i aktorka przez parę lat związana z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Na swoim koncie ma występy w kilku polskich serialach u boku znanych i lubianych aktorów, jednak to muzykę zawsze stawiała na pierwszym miejscu. Od 2011 roku związana z zespołem - M.A.B.S grającym jazz, blues, gospel, generalnie muzykę swingową.
Powstali w 1994 roku w Węgorzewie i jeszcze w tym samym roku zadebiutowali na III Festiwalu Kapel Rockowych „Rock’n’LAW”. Rok później wystąpili na „Prince Rocks Poland Węgorzewo ‘95”, natomiast po dwóch latach zespół nagrał debiutancką kasetę (Inna Mazur Style). Można ich było również zobaczyć na III Przystanku Woodstock w Żarach i wielu innych festiwalach, jednak zaraz po tym zawiesili działalność. W 2008 roku, podczas przygotowań do Festiwalu „Węgorapa Folk Music Festival 2009”, znów zaczęli działalność i wiosną 2013 roku ,,Dobra Siła’’ powróciła kontynuując drogę INNA MAZUR STYLE.
Członkowie zespołu :
Jakub Wangin - perkusja, przeszkadzajki
Marek Hoffmann - gitara basowa
Radosław Humieńczuk - gitara i śpiew
Tomasz Jewuła - gitara i śpiew
Janusz Sauter - saksofon i śpiew
Dorota Tomaszewska - saksofon i śpiew
Paweł Raczyński – trąbki
Agata Łopiałło
Magdalena Maczan - chórki
Dariusz Jodko - instr. klawiszowe ,organy Hammonda.
Formacja powstała z inicjatywy Szymona Chudego i Jakuba Wojciechowskiego (byłych muzyków Star Guard Muffin), którzy do współpracy zaprosili zdolną wokalistkę - Martynę Baranowską, znaną ze współpracy m.in. z Gaga ZŻ i Bethel. Do zespołu dołączyli także wrocławscy muzycy – Mateusz Witkowski i Michał Lange. Pomimo krótkiej działalności, zespół ma za sobą występy na wielu polskich festiwalach, m.in. Woodstock, United for Bombaclass, Dobremiastock, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Big Up! Fest, czy Wegetariada.
Grają muzykę reggae. Powstali na początku 2012 roku z inicjatywy Krystiana Czaja oraz Adama Rębisza. Początkowo grali koncerty akustyczne, w późniejszym czasie zespół zamienił się w ekipę Sound System i wydał płytę ,,Pamiętaj’’, która została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. Po udanych konkursach muzyki reggae w Elblągu i Sopocie, zespół po raz kolejny przekształcił się na skład instrumentalny. Zespół ma na swoim koncie koncerty z takimi zespołami jak (m.in): Afromental, Bob One i Bas Tajpan, Tabu czy ETNA KONTRABANDE.
ZKS SQUAD to:
Krystian Czaja - Wujek Kris + (wokal, autor teksów)
Adam Rębisz - Adaś (wokal)
Marcin Rentflejsz - Flesz (gitara)
Paweł Krasiński - Garsi (bas)
Rafał Prabucki - Progi (perkusja)
Bartosz Szymański - Łokieć (klawisz).
Grupa z Pomorza, reprezentanci muzyki reggae i ska z elementami rocka. Początki działalności sięgają 1999 roku występując na jednym z festiwali. Początkowo muzyka , którą prezentowali miała charakter etniczny. Czteroosobowy skład, folkowe instrumenty (niejednokrotnie wykonane przez siebie) skłaniały muzyków ku muzyce korzeni. Po roku działalności Etna zmieniła swój skład personalny jak i stylistykę coraz częściej sięgając po reggae i ska. W wyniku czego 2000 roku powstała płyta „Na Syjon”. W ciągu 17 lat działalności Etna zdobyła mnóstwo nagród i zagrała ponad 600 koncertów na terenie całego kraju oraz za granicą uczestnicząc w wielu prestiżowych imprezach muzycznych.
ETNA KONTRABANDE tworzą:
Jarosław "JaRas" Pacanek - wokal, gitara
Łukasz "Golas" Godlewski - wokal, sampler
Agnieszka Kozieł-Pacanek - wokal, instrumenty klawiszowe
Piotr "Turbin" Urbanowicz - saksofon
Adam "Moto" Jankowski - puzon
Marcin "Fifa" Fifielski - trąbka
Marcin "Siekier" Siekierka - bas
Piotr "Brajan" Brajewski - perkusja
Marcin "Kruko" Krukowski - gitara, gadżety.
Zadebiutowali na dużej scenie w 2003 roku na festiwalu Reggae Nad Bzurą. Kolejne doświadczenia sceniczne to udział w wielu koncertach plenerowych i klubowych w kraju i za granicą, m.in. z udziałem takich grup jak Pidżama Porno, Jamal, Tumbao, Armia czy Bakshish. Tworzą szeroko pojętą, polską scenę reggae (nurty: roots, modern roots, dub, dancehall). Są kooperacją doświadczonych muzyków na czele z przeogromnie zdolną wokalistką Nadią, czyli Martą Adamowicz. Dzięki przekazywaniu dobrej energii ze sceny i silnego przekazu zyskali sobie sporą rzeszę wiernych fanów.
Na chwilę obecną skład grupy przedstawia się następująco :
Nadia (Marta Adamowicz) - wokal
Iwona Fuczko - chórki
Agnieszka Baczyńska - chórki
Szymon Orchowski - instr. klawiszowe
Jakub Wojciechowski - gitara basowa
Michał Chomicki - gitary
Bartłomiej Opyrchał - perkusja.
Formacja z Wrocławia, niedawno obchodzili 9 urodziny swojej działalności muzycznej. Założycielem grupy jest Grzegorz ,,Wlazi’’ Wlaźlak. Początkowo zespół istniał pod nazwą ,,Sacrum’’ i tworzyły go 3 osoby, które połączyła chęć wspólnego tworzenia muzyki. W rekordowym okresie przez skład zespółu przewinęło się aż 11 osób. Zmiany w składzie zespołu wpłynęły na przełom twórczości Bethel, jednak cały czas skupiali się na muzyce reggae i jej podgatunkach. Zagrali ponad 400 koncertów w całej Polsce i poza jej granicami. Występowali na scenach festwali takich jak m.in. ,,Przystanek Woodstock’’ czy ,,Ostróda Reggae Festiwal’’. Scena to ich żywioł, na koncertach można zarówno poskakać w rytmie ska, jak i kołysać słuchając łagodnego roots reggae i dub. Wiecznie uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do życia wokalista – Wlazi, potrafi nawiązać niesamowity kontakt z publicznością, co jest jedną z najważniejszych cech, które posiadać powinien każdy dobry frontman. Od zespołu można oczekiwać tylko pozytywnych dźwięków. Na koncie mają dwie płyty - ,,Muzyka Serc’’ oraz ,,Dobrze, że jesteś’’. Obecnie trwają prace nad trzecim krążkiem.
Skład zespołu formuje się następująco:
Grzegorz Wlaźlak – wokal, teksty, gitara,
Konrad Możdżeń – perkusjonalia,
Magdalena Dachowska – gitara basowa,
Piotr Zarówny – trąbka,
Eryk Nowak – klawisze,
Robert Dachowski – perkusja.
copyright @ kortowiada.pl 2016 | kontakt: [email protected]
oprogramowanie: Paweł Reczkowski | hosting: Olman