Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce!

23-26 maja 2013

Coolturalny Student&Poezja Śpiewana

2014-05-21 19:07:15 przez: Marta Tańska

Wczoraj w ramach Kortowiady odbyła się ostatnia w tym roku edycja Coolturalnego studenta. Tym razem w Centrum Konferencyjnym gościliśmy, z pewnością wszystkim dobrze znane, kabarety CZESUAF i Z NAZWY. Wszyscy studenci  oczywiście obowiązkowo pojawili się w koszulkach wydziałowych.
Rozbawiona publiczność żywo reagowała na zabawne skecze .Aktorzy zachęcili widownie do czynnego udziału w zabawie, przez co atmosfera była bardzo przyjemna. Według nas najlepszym podsumowaniem wczorajszego wieczoru jest wypowiedz jednej ze studentek Prawa : „''Każda edycja Coolturalego studenta, zaskakuje nas czymś zupełnie nowym. To fajnie, że podczas Kortowiady mamy możliwość wzięcia udziału w takich wydarzeniach jak to. Po kilku dniach zabawy na koncertach, dobrze było się troche odprężyć przy kabaretach" Oczywiście wydarzenie te nie mogłoby się odbyć bez naszych niezawodnych  sponsorów , którzy wspierają nie tylko naszą zabawę, ale również coolturę Juz nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

Dla wszystkich, którzy chcieli nieco odpocząć po tych kilku dniach zabaw , w Centrum Konferencyjnym odbył się wieczór Poezji Śpiewanej. W tym roku gościliśmy Dorotę Osińską  finalistkę drugiej edycji The Voice od Poland. Wokalistka specjalnie dla nas wykonała takie utwory jak „Szaleć” ; „Piosenka” czy „ Pomroczność” . Sądząc po reakcji widowni najbardziej wzruszył nas numer pt. „ Jestem Chora”. Wszystkie utwory, które zaprezentowała dla nas artystka były intrygujące i zmuszające do refleksji . Osińska w genialny sposób nawiązała kontakt z publicznością, pokazując że poezja śpiewana może stać się na prawdę świetną zabawą!
Myślę, że ten wieczór na długo zapadnie w pamięci wszystkim obecnym ! Do zobaczenia za rok ! 

Tekst: Marta Tańska, Kamila Kryger 

Skomentuj wpis - zapraszamy do dyskusji