Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce!

23-26 maja 2013

Parada Wydziałów

Parada Wydziałów to kultowe już wydarzenie, które rozpoczyna Kortowiadę – Najlepsze Juwenalia w Polsce! Studenci wszystkich wydziałów przemaszerują w niezwykle barwnym, kolorowym i bardzo głośnym korowodzie ogłaszając całemu miastu, że doroczne święto Żaków właśnie się rozpoczyna. W trakcie przemarszu studenci na czele ze swoim reprezentantem – Przewodniczącym Samorządu Studenckiego UWM przejmą władzę nad miastem, która będzie przekazana z rąk Prezydenta Olsztyna na schodach miejskiego Ratusza. Zaś przy wejściu na teren miasteczka studenckiego otrzymją z rąk Rektora klucze do najpiękniejszego Kampusu Akademickiego w kraju – KORTOWA.

W trakcie Parady, Wydziały będę się prezentować w różnoraki, często bardzo nieszablonowy sposób wszystkim turystom i mieszkańcom Olsztyna. Balony, flagi i transparenty to obowiązkowe atrybuty studentów przemierzających arterie miasta. Jednak na tym ich kreatywność się nie kończy. Studenci co roku zaskakują wszystkich widzów, współuczestników oraz organizatorów Kortowiady, którzy tych najbardziej kreatywnych od kilku lat postanowili nagradzać w konkursie na najlepsze przebranie! To właśnie Parada Wydziałów jest idealnym momentem do zaprezentowania najrozmaitszych i najdziwniejszych pomysłów, które bardzo często są wręcz niewyobrażalne i potwierdzają zdanie, że ‘studencka fantazja nie zna granic’.

W tym roku Parada wystartuje z miejsca, z którego rozpoczynała swój bieg kilka lat temu, czyli Placu Solidarności. Studenci poszczególnych wydziałów wyruszą w ściśle ustalonej kolejności, o której drugi raz z rzędu nie będzie decydował ślepy los, lecz konkurencja wymyślona przez Samorząd Studencki UWM i nazwana Ligą Wydziałów. W tej rywalizacji każdy z prawie 30-tu tysięcy studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ma okazję przyczynić się do tego, aby to właśnie jego Wydział otwierał Paradę! Rywalizacja jak co roku jest bardzo zacięta. Dalsza trasa Parady przebiegała będzie w następującym porządku: - Aleja Marszałka

- Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego ( prawy pas jezdni )
- ul: 11 Listopada ( cała szerokość)
- ul: Plac Jedności Słowiańskiej ( cała szerokość)
- ul: Seweryna Pieniężnego (cała szerokość)
- ul: Feliksa Szrajbera (prawy pas jezdni)
- ul: Alojzego Śliwy
- Aleja Warszawska (prawy pas jezdni)
- ul. J. Heweliusza ( wejście na teren kampusu UWM w Olsztynie przez ul. J. Heweliusza )
- ul. M. Oczapowskiego
- ul. B. Dybowskiego

Nowością na tegorocznej Paradzie z okazji Jubileuszu 55-ciu lat KORTOWIADY będzie 5 ciągników jadących w pochodzie!
Parada standardowo już zakończy się na parkingu  przed Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym UWM,  gdzie zaraz po jej przybyciu rozpoczną się wybory Miss Wenus 2014!

p.s. Aaa! I mała ciekawostka na koniec, pewnie nie wielu z Was zdawało sobie sprawę, z tego że Parada Wydziałów jest jedynym wydarzeniem podczas Kortowiady, które ma miejsce także poza KORTOWEM.

Skomentuj wpis - zapraszamy do dyskusji